Skip to content Skip to footer

5 wskazówek jak zwiększyć liczbę rezerwacji w hotelu

Wjaki sposób możesz w stosunkowo krótkim czasie podnieść liczbę rezerwacji w swoim hotelu? W tym artykule pokażemy Ci 5 sprawdzonych praktyk dla branży hotelarskiej, dzięki którym zwiększysz swoje obłożenie.

Strona internetowa

Twój hotel powinien mieć profesjonalną stronę internetową, która jest atrakcyjna wizualnie i łatwa w nawigacji. Upewnij się, że strona jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, ponieważ coraz więcej osób dokonuje rezerwacji za pomocą smartfonów i tabletów. Dostarcz informacje o pokojach, ofertach specjalnych i dodatkowych udogodnieniach, aby zachęcić potencjalnych gości do rezerwacji.

Aktywność w mediach społecznościowych

Aktywna obecność w mediach społecznościowych może znacznie wpłynąć na zwiększenie świadomości o Twoim hotelu i przyciągnięcie nowych gości. Stwórz profile na popularnych platformach, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter, i regularnie udostępniaj atrakcyjne treści, zdjęcia i informacje o promocjach. Zachęcaj gości do udostępniania swoich pozytywnych doświadczeń z pobytu w Twoim hotelu. Zadbaj o ładne ujęcia i fotografie dobrej jakości – w mediach społecznościowych to najważniejsze.

Program lojalnościowy

Wprowadzenie programu lojalnościowego może skutecznie zachęcić gości do powrotu do Twojego hotelu. Nagradzaj lojalnych klientów ofertami specjalnymi, darmowymi noclegami czy udogodnieniami. Daj im poczucie, że są doceniani i że Twój hotel jest ich pierwszym wyborem przy kolejnej podróży.

Dobre zdjęcia i opisy

Prezentacja hotelu za pomocą wysokiej jakości zdjęć oraz atrakcyjnych opisów pokoi i udogodnień jest niezwykle ważna. Zdjęcia powinny oddawać atmosferę i charakter Twojego hotelu, a opisy powinny być przekonujące i jasne. Potencjalni goście chcą mieć pewność, że dokonują właściwego wyboru, dlatego dobrze przedstaw im to, co oferujesz. Zadbaj więc o dobre zdjęcia i opisy wszędzie tam, gdzie Twoi potencjalni goście mają z nimi styczność – na stronie internetowej, w social mediach, broszurach i wyszukiwarkach noclegów jak Booking.com

Pozycjonowanie strony internetowej

Większość Twoich klientów planuje wakacje czy wyjazdy służbowe używając internetu. Dlatego warto zadbać o to, by po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „nocleg [Twoje miasto]” pojawić się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Zapewni to solidny zasięg dla Twojej oferty. Jak wiadomo – trafiając do większej liczby osób zyskamy więcej rezerwacji. O tym, jak możesz poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce przeczytasz w tym artykule: 6 Najlepszych praktyk SEO do wdrożenia od zaraz 

Podsumowanie

W jaki sposób możesz zwiększyć liczbę rezerwacji w hotelu? Korzystając z pięciu opisanych w tym artykule wskazówek jesteś w stanie poprawić swój wskaźnik obłożenia w krótkim czasie. Pamiętaj o czytelnej i łatwej w obsłudze stronie internetowej, mediach społecznościowych, programach lojalnościowych, jakościowych zdjęciach i opisach. Nie zapominaj też o pozycjonowaniu, które zapewni Ci szersze dotarcie do potencjalnych gości szukających Twojego hotelu.

 

Bezpłatna Konsultacja

Porozmawiajmy o Twoich Potrzebach

Jeśli chcesz podnieść sprzedaż w swoim hotelu - zostaw nam swoje dane kontaktowe. Oddzwonimy i sprawdzimy czy możemy pomóc Ci osiągać więcej dzięki promocji Twojej firmy w internecie.

Jędrzej Prill, założyciel

Wspólnie sprawdzimy czy, oraz jak możemy Ci pomóc.

Conversational Form (#8)